pes bana..

Bu kadar ara verilir mi? 2020 yılı başladı ,şunun şurasında 10 gün oldu. Ben evde oturup/mecburiyetten/ 3 diziyi birden seyredip bitirdim. Hatta dördüncü olarak Virgin River'e başladım.Onu da /pek sarmasa da/10. bölüme getirdim. İnternet dizileri böyle herbiri 40-50 dakikalık 8-10 bölümlük sezonlar halinde. Konular da güzelse çekirdek misali çıtlar gibi birakamiyor ,seyredip bitiriyoruz.Bunun sebebi , yerli dizilerimizin yılbaşı tatiline çıkmış, iki hafta kadar ara vermiş olması .Benimde okuyan modum değil ,seyreden modum açık kalmış gibi. Yazmayı da ihmal eder oldum.Ama blogları takip etmeye devam ediyorum.Yorum yazsam da yazmasam da izleniyorsunuz.

Bu üç diziden favorim, yıldızlı beğenim ;
''ANNE WITH AN E'' 1 ve 2.sezonlarını da beğenerek,kah duygulanıp, kah neşelenerek   izlediğim bir diziydi.3.sezonda sevgili Anne artık üniversiteli oldu.Umarım 4. sezonu da çekerler. Sıcacık bir film. Belki bana çocukluğumun Küçük Ev dizisi ve Laura'sını andırmış olabilir. Dolayısıyla sevmiş olabilirim.
Bu yumuşak dizinin içerisine kadın erkek eşitliği, ırklar arası eşitlik, tarikatların baskısı tabii ki aşk ve aile bağları gibi konular gayet güzel yerleştirilmiş.
Tavsiye ediyorum.Kesinlikle izleyin.
ATİYE için şu kadarını söyleyeyim; seyrettiriyor ama öyle pek heyecanı yok.
Yani mesela ;'yeni sezonu olsa da neler olmuş görsek?' ' A! kardeşi Cansu ölmemiş mi?' 'merak içerisinde kaldım,n'oldu acaba'... falan, dedirtmedi.
Devamı olsa da olur olmasa da. Göbeklitepe, Nemrut tanıtımları turizm açısından isabetli olmuş.Görmüş kadar olduk.
MESSİAH da iyi başladı ortalarda fena bunaltıcı oldu, sonda yine iyi bir atraksiyonla devamı gelsin, dedirtti. Dinciliğin,her toplumda,her dinde tarikatlar aracılığıyla nasıl kullanıldığına güzelce parmak basmış.


Bu arada Kitapyurdu'ndan PTTKargo aracılığı ile verdiğim şuncacık iki kitaplık kargo bir ay sonra elime geçti.Yılbaşı hediyesi almış gibi , unutmuştum artık, sevindim.
Yeniyılın gelmesi ile yirmili yılları yaşamaya başladık.  Bu yıl doğanlar, ömürleri varsa, 2080'leri  2090'ları vs. görecekler.
Ne uzak geliyor değil mi?
Ben küçükken, 2000 li yıllarda öyleydi. O kadar öte bir yerlerdeydi ki. Ama gördük bu günleri. 
Şimdi de çocukluk yılları çok çok gerilerde ,hayallerde kaldı işte. 
O zaman neymiş;
An bu anmış.
En güzel zaman, şimdiki zamanmış.
mutlu haftasonları...17 yorum:

 1. Anne de ben de aynı duyguyu hissrttim 🤗

  YanıtlaSil
 2. Bloglara yazı yazıldıkça mutlu oluyorum :)

  2000 ler ne uzak geliyordu bana. 2020 ne ara oldu bilmem.

  YanıtlaSil
 3. Ben de ilk defa dizi izleyemeye başladım Suits Amerika da bitti ben yeni başladım:)))

  YanıtlaSil
 4. Güzel bir derleme olmuş evet göbekli tepe bu sene bayağı rabet gördü ayrıca bu ptt kargo benide bu sene biraz sıkıntıya sokmadı değil geçikmelerden dolayı kalemize sağlık

  YanıtlaSil
 5. "Anne with an E" çok söyleniyor sanırım bu kadar beğeniye kayıtsız kalamayıp izleyeceğim ben de. Netflix'teki dizilerden The Affair'i izliyorum bu aralar.
  2020'nin huzur ve neşe getirmesini dilerim. Sevgiler Mehtap...

  YanıtlaSil
 6. iyisin o zaman oh oh :) atiye izledim idare eder, anne with an e evet nefis yaaa, messiah aklımda izlicem. virgin river ben de ilk sezon 7 deyim. aksiyon yok ama keyifli huzurlu, doğa ve müzik güzel :)american crime story, vis a vis, rita, bu dizileri öğütlerim yani zamanın olursaaa :)

  YanıtlaSil
 7. Üçünü de izlemedim, yorumlaman iyi olmuş, Atiye yi düşünüyordum.
  Kitaplar için keyifli okumaların olsun. İyileş iyice dışarları çek zevkle seyredeyim, sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 8. Güzel bağlamışsın sonunu Mehtap. Haklısın an bu an ve onun tadını çıkarmak lâzım. Şu ilk bahsettiğin diziyi merak ettim daha çok. Sanki mümine blogcan da anlatmaya doyamamıştı o diziyi. Sanırım aynı dizilerdi. İzlemek lâzım aslında. Sağolasın, yüreğine sağlık :)

  YanıtlaSil
 9. ANNE WITH AN E izlemek istediğim dizilerden. Hatta yeni diziye başlayacaktım. Seçeneklerim arasında üst sıralardaydı. İlk sıraya çıkarayım barim :)

  YanıtlaSil
 10. bende chernobyl diziyi izledim


  şunu çok beğendim :)

  ''O zaman neymiş;
  An bu anmış.
  En güzel zaman, şimdiki zamanmış.''

  YanıtlaSil
 11. 2000 yılında kıyamet falan kopacak deniyordu birde 😉

  YanıtlaSil
 12. Okuma modun düştüğü zaman izlemekte güzel. Bu arada ben de Messiah ve Atiye'yi izledim. Atiye konusunda seninle hem fikirim ama Messiah biraz garip geldi bana. Ortalarda bişey olmasa bile her an bişeyler olabilirmiş gibi izlettiriyor. Sevdim ben...

  Sevgiyle kalın

  YanıtlaSil
 13. Ne zaman 2020 geldi, daha dün milenyumu karşılıyorduk. Bu aralar diziler daha çok zamanımızı oldu, TV de değil ama internet platformalarında güzel diziler var. Atiye konusunda aynı fikirdeyim. Kötü diyemem ama 2. sezon beklentim yok. Mesih beni çok sıktı, hevesle başladım, sıkıntıyla bitirdim , yine de bitirdim :))

  YanıtlaSil
 14. Anne mükemmeldi bence de çok sevdim
  atiye de iyiydi de Mesihitw çok sıkıldım
  sırf başladım diye izledim
  netflix dizileri genelde ilgi çekici ama filmlerinde iş yok
  zanab yolculuğu seviyorsan Timeless iyiöneririm

  YanıtlaSil
 15. Keyifle oku kitaplarını canım. 2000 olunca çok olağandışı gelmişti 20 yil geçti bile çok haklısın ☺️

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...