mavi boncuk


Pazar günü çok önemli bir seçim var.
Bu bildiğimiz gibi bir seçim değil.
Herhangi bir partiye belli bir dönem , memleketi yönetsin, hizmet etsin, ülkeyi kalkındırsın falan diye oy atacağımız bir seçim değil.
Bu baya, yurdumuz için bir hayat memat meselesi. Gelecek nesile, çocuklarımıza,
torunlarımıza bu yeni Anayasa değişikliği ile getirilecek 18 madde ile  ne bırakıp , ne bırakmayacağımıza karar vereceğiz.
Karar verenler çoktan verdi tabii de umarım bu karar ,en hayırlısı olur.
Şimdi sanki bir parti ya da başkan seçiyormuş gibi Tv'lerde coştukça coşanlara,
hızlı hızlı ezbere okuyarak, maddelere methiyeler düzenlere ,
öğretilmiş soru dışında soru soran habercileri azarlayanlara
kananlar,
iş işten geçtikten sonra sonra umarım dizlerini dövmezler.
not;Yukarıdaki fotoğrafı bir AVM deki ,eski Türk filmleri orijinal afişleri sergisinden çekmiştim..Şimdi , bu filmin şarkısını kampanyasında kullanan araçlar geziyor yollarda. Ne diyelim , şarkıdaki gibi ''Hayırlısı olur inşallah''.
Hepimiz, tüm insanlarımız ve güzel memleketimiz için.


4 yorum:

 1. Çok güzel bir özet olmuş, elinize sağlık.
  Üzerimdeki karamsarlık bu pazardan sonra artacak mı azalacak mı göreceğim. İnşallah gelecek mutlu ve huzurlu günler getirir.
  Hayırlısı olsun.

  YanıtlaSil
 2. Ne zaman bu afişi görsem (televizyona her gelişte izledim) "Aaa Emel Sayın'ı kaçırmışlar" deyişi aklıma geliyor.:) Gazeteciyi azarlamasına çok güldüm ama iyi oldu yani hakikaten iyi oldu:)))Hayırlısı olsun Mehtap...dediğini gibi inşallah sonradan dizlerini dövmezler. Bak Pelin isimli bir tanesi dizlerini dövüyor, ağlıyor, zırlıyor...

  YanıtlaSil
 3. Evet diyenlerin neye evet dediklerini bildiklerinden ciddi şüphelerim var seçim sanıyorlar gibi geliyor. Malum her yerde posterler falan onları seçicez gibi gelmiş olabilir.

  YanıtlaSil
 4. Referandum gene hüsran neticelendi. Dediğiniz gibi bilinçsiz oy kullananlar çoğunlukta yapacak da bir şey yok. Bizden geçti de çocuklar, torunlar falan nasıl olacak bilemiyorum.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...